Keri Üles

Ventilatsioonitööd

Ventilatsioonitööd on hoonete konstruktsioonide säilimiseks ja vajaliku sisekliima tekitamiseks ruumides väga olulised. Hoonesse tuleb sisse tuua värsket õhku ja tagama umbse õhu väljavoolu. Ventilatsiooni on võimalik tekitada loomulikul teel, näiteks uste ja akende avamisega.  Efektiivne on vajaliku ventilatsiooni tagamine ilma kütteenergiat kulutamata, näiteks sundventilatsioonisüsteemiga.

Sundventilatsiooni saab tekitada ventilatsiooniseadmete abil, mis toovad ruumi puhta õhu ja viivad välja hoonest niiskuse ja umbse õhu. Väike õhuniiskus hoones on oluline, eriti talvel. Liiga suur niiskus koos sünteetiliste aurudega võib muuta majaõhu ebamugavaks või lausa ebatervislikuks.

Väljalaskeventilatsioon

  • Riba ventilatsioon

Katuseharja tuulutusava on tavaliselt metallosa, mis on katuse ülaosas olev kaetud luuk. Luugid vabastavad pööningult õhku ja takistavad vihma ja muude ilmastikutingimuste majja sisenemist. Need on kõige tõhusam viis kodust sooja õhu väljajuhtimiseks.

  • Katuse tuulutusava

Katuse tuulutusava on reeglina väike, ruudukujuline ja metallist. Mõnel on termostaadiga juhitav ventilaator, mis aitab kuuma õhu kiiresti välja viia.

  • Turbiiniga tuulutusava

Turbiiniga tuulutusava on katuseventilatsiooni tüüp, millel on kontuursed labad, mis tõmbavad pööningult soojust, ning pöörlevad nõrga tuule abil. Nende tõstetud profiil võib olla tavalise katuseavaga võrreldes märgatavam.

Sisselaskeventilatsioonid

  • Räästa õhutus ehk tuulekastid

Tavaliselt ümmarguse kujuga ventilatsiooniavad, mis paiknevad räästa all, sarikate vahel.

  • Vundamendi tuulutusava

Vundamentide tuulutusavad on paigaldatud mööda hoone vundamenti. Need metallist ventilatsiooniavad võimaldavad õhu liikumist kogu keldris ja hoiavad ära ohtliku niiskuse kogunemise maja alla.

  • Soojustagastusega ventilatsioon

Soojustagastusega ventilatsioonisüsteem võimaldab hoonet tuulutada ilma kallist soojendatud või jahutatud õhku välja laskmata. Soojustagastusega ventilaatori sees tõmbab üks ventilaator välisõhku sisse ja teine ​​puhub välja seisnud ruumiõhku. Mõlemad ventilaatorid puhuvad õhku läbi keskse soojusvahetussüdamiku, mis eraldab soojust ühest õhuvoolust ja edastab selle teisele. Mõnes seadmes filtreeritakse ka sisenev õhk.