Keri Üles

Eterniitkatus

Eterniitkatus eeldab katusepinna pikkuse ja laiuse mõõtmist, et arvutada, kui palju katuseplaate, harjakive, servakatteid, harjakatteid, tihendeid ja eterniidikruve vaja läheb. Kontrollida tuleb ka roovituse ja kandekonstruktsioonide vastavust nõuetele.

Eterniit on levinud suurema kaldega kui 7% hoonete katuste ehitamisel ning samuti kasutatakse suuremaid plaate fassaadide ehitamisel (nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt paigaldades).

Eterniitkatuse paigaldus

Enne roovituse paigaldamist paigaldatakse vajadusel eterniidi aluskate. Soojustatud katusel on vajalik paigaldada aluskate – soovituslik on kasutada hingavat aluskatet, mille kasutamisel ei ole vaja jätta tuulutusvahet ning paigaldada tuuletõket. Spetsiaalne kinnitusteip teeb katuse tuulekindlaks.

Järgmiseks paigaldatakse katusele roovitus. Roovituseks kasutatakse 50 x 50 mm puitroove. Roovituse vahekaugus on 460 mm (Gotika), 750 mm (Villa), 550 mm (Klassik), 800 mm (Agro L) ja 1175 mm (Agro XL).

Eterniidi paigaldus – eterniiti paigaldatakse paremalt vasakule ning altpoolt ülespoole. Eterniit kinnitatakse eterniidikruvidega, millel on ka plaadi värvi tihendid.

Vasakul äärel peab eterniit lõppema terve lainega. Servakate kinnitatakse enne eterniidi paigaldamist. Kui vasakut plaati on vaja kitsamaks lõigata, tehakse seda piki laine põhja.

Roovide otste külge paigaldatakse äärepruss. Servakate kinnitatakse külje pealt ääreprussi külge.