Keri Üles

Hüdroisolatsioon

Hüdroisolatsioon on objekti või konstruktsiooni niiskuskindlaks või veele vastupidavaks muutmine. Ehituskonstruktsioone niiskuse eest kaitsva kihi ehk hüdroisolatsiooni paigaldamine pikendab ehitiste eluiga ning hoiab ära vee ja niiskuse tõttu toimuvaid lagunemisprotsesse.

Hüdroisolatsioonisüsteemid on muutunud üsna keerukaks ja on väga spetsialiseeritud valdkond. Ehitustööstuses ilmnevad suured probleemid siis, kui tooteid kasutatakse valesti. Ehkki silt “veekindel” on paljude toodete puhul aktuaalne, on kõigil neist kasutusala väga konkreetne. Kui tootja spetsifikatsioone ja paigaldusprotseduure ei järgita, võivad tagajärjed olla negatiivsed.

Katusekattematerjali, fassaadi ja vundamendi pinnad peavad olema niiskuskindlad ja mõnikord ka täitsa veekindlad. Katusekattematerjalid on tavaliselt kavandatud veekindlaks ja tõrjuvad vett, kuid mõnel juhul, näiteks jäätammidest tingitud seisva vee korral või lamekatustel peab kattematerjal olema veekindel. Saadaval on mitmeid veekindlaid membraanisüsteeme, sealhulgas vilt- ja tõrvapaberid asfaldiga, bituumenhüdroisolatsioonid, plastrullmaterjalid jne.

Seinad ei ole mõjutatud seisvast veest ning hoonetel kasutatavad kattematerjalid on piisavalt poorsed, et niiskus välja pääseks. Seintel on ka auru- või õhutõkked. Betoonvundamendid muudetakse vee- ja niiskuskindlaks võõpisolatsiooniga, hüdroisolatsioonimembraaniga või betooni lisandiga.

K-Kate hüdroisoleerib vundamente, keldriseinu, põrandaid, katuseid, terrasse, rõdusid, korrusparklaid, sildu, tunneleid jne.