Keri Üles

Fassaadi soojustamine

Fassaadi soojustamine ja üleüldine hoone soojustamine on üks nutikamaid investeeringuid, sest hoone isolatsioon aitab oluliselt säästa energiaarvetelt. Kvaliteetselt paigaldatud isolatsioon vähendab külmal perioodil soojakadu ja soojal perioodil sissetuleva soojuse hulka märkimisväärselt. Lisaks minimeerib konstruktsiooni isoleerimine kahjustusi, mis võivad tekkida termilisest paisumisest ja kokkutõmbumistest temperatuurimuutustel päevasel ja öisel ajal.

1. Parandab hoone soojusomadusi

Fassaadi soojustamine parandab seinte soojus inertsust ja piirab soojuskadusid. See parandab ruumide sisekliima, vähendab küttekulusid ja piirab CO2 saastet.

2. Eluruumid muutuvad mugavamaks

Soojuskadu hoone seinte kaudu võib põhjustada niiskuskahjustusi, mis avalduvad värvi, tapeedi ja pahtli koorumisega, ning soodustavad lestade ja hallituse arengut. Niisked hooned võivad tekitada  pikas perspektiivis ka hingamisteede vaevusi. Hoone tõhus soojustamine piirab kondensaadi mõju ja aitab lahendada niiskus probleeme.

3. Vähendab mürataset

Müral võib olla kahjulik mõju meie tervisele ja üldisele heaolule. Fassaadi soojustamine piirab märkimisväärselt müra levikut hoonesse.

4. Teeb kodu atraktiivsemaks

Fassaadi soojustus kaetakse reeglina mõne dekoratiivse viimistlusega, näiteks kiudtsement voodrilaua, krohviga või mõne teise lahendusega. Meie pikaajaline koostööpartner Bestor Grupp pakub laias valikus vähese hooldusega dekoratiivseid viimistlusvahendeid.

5. Tõstab hoone väärtust

Olenemata sellest, kas tegemist on uusehitise või renoveerimisega, on välisseinte isolatsioonil otsene seos hoone väärtusega. Võimalikke tulevasi ostjaid huvitab mitte ainult hoone välimus, vaid ka soojuslikud omadused. Väärtuslikum on hästi isoleeritud ja termiliselt tõhus hoone.