Keri Üles

Katuse remont ja renoveerimine

Katuse remont tähendab väikesemahulist tööd katusel, mis hõlmab väikest osa kogu katuse pinnast. Katuse renoveerimine ehklamekatuste renoveerimine, viilkatuste renoveerimine, katuse renoveerimine tähendab kogu olemasoleva katuse kattematerjali uuendamist. Katuse rekonstrueerimine ehk lamekatuse rekonstrueerimine, viilkatuse rekonstrueeriminetähendab kogu katusekonstruktsiooni ümber ehitamist.

K-Kate  on kompetentne partner kui vajalik on katuse ehitus, remont, renoveerimine, rekonstrueerimine või lihtsalt hooldus.

Teostame remonttöid, läbiviikude tihendamist, katusekatte vigastuste parandamist, vihmaveesüsteemide taastamist, plekkide täiendavat kinnitamist, täiendavat soojustamist jne.

Kuidas keskkond mõjutab katust?

Tuulekahjustused

Tugevamad tuuletormid võivad katusekattematerjali oluliselt kahjustada. Kõige sagedasemad on juhtumid, kus tugev tormituul on kattematerjali kinnitusi lõdvestanud, kattematerjali rebestanud või suisa küljest rebinud.

Lumi, jää ja vesi

Lumi, jää ja vesi töötavad tihti „meeskonnas“, mille eesmärgiks on teie katusekatte hävitamine ja hoone konstruktsioonidesse tungimine.

  • Talveperioodil võib lumi kuhjuda katusel kuni paari meetri kõrguseks ja see võib kahjustada katusekonstruktsioone ja Kõige suurem oht on katuse sissevarisemine.
  • Sageli koguneb lumesulamisel jää hoone räästasse ja vihmaveerennidesse ning selline jäätammi nähtus võib ummistada ja kahjustada vihmaveesüsteeme.
  • Jäätammi taga olev vesi võib pikapeale tekitada lekkekohad, mis kahjustab oluliselt hoone konstruktsioone.

Rahekahjustus

Rahe võib kahjustada plekkkatuseid, tuulutusavasid ja teisi katusel asetsevaid lisatarvikud. Rahekahjustusi ei ole võimalik ennetada ja seetõttu on mõistlik vähemalt paar korda aastas katust kontrollida.

UV-kiired

Katus on pidevalt ultraviolettkiirguse käes ja see kokkupuude suureneb oluliselt suveperioodil. UV-kiirgus ehk päikesekiirgus mõjutab kattematerjali omadusi, mille tagajärjed avalduvad pikema aja jooksul.

Temperatuur ja termiline šokk

Katus võib päeva jooksul soojeneda kõrge temperatuurini ja õhtul kiirelt jahtuda, mis põhjustab materjalide suhteliselt kiiret laienemist ja kokkutõmbumist. Aja jooksul nõrgendab see kattematerjali omadusi ja eriti kehtib see plekk-katuse kohta, mis võib vormist välja väänduda ja põhjustada katuse metallelementide ning konstruktsioonide vahel lünki või kinnitite alt purunemist.

Mehaanilised mõjud

Otsesed ja varjatud mõjud nagu näiteks katusel käimine, lumekoormus, aluse deformatsioonid ja teised sellised mõjud võivad katuseid ja teisi hoone konstruktsioone olulised kahjustada.

Keskkonna mõjudest tingitud kahjustusi on võimalik ennetada katuste ülevaatuse, hoolduse ja liiglume koristusega.