Keri Üles

Cedral voodrilaud, cedral fassaadilaud

Cedral kiudtsement voodrilaud näeb esmapilgul välja nagu klassikaline ja laialt levinud puitvoodrilaud. Voodrilaudu kasutatakse reeglina tuulduva- ehk ventileeritava fassaadi ehitamisel. Cedral voodrilaua koostisosadeks on liiv, vesi,  tsement, tekstiilkiud ja tselluloos. Tulenevalt koostisosadest on antud toote tulekindlus klass A. Lisaks on Cedrali kiudtsement voodrilaud täiesti hooldusvaba, pika elueaga (kuni 70 aastat) ja ka pleekimatu värviga.

Tegemist unikaalse ja esteetilise tootega. Valikus on kaks erinevat voodrilaua tüüpi, milleks on Cedral Click ja Cedral Classic. Nende kahe toote peamine vahe on paigaldusmeetod. Cedral Click paigaldatakse soonega ehk poolpunnühendusega ja Cedral Classic ülekattega. Mõlemal juhul kinnitatakse toode seinale spetsiaalsete kinnitusklambritega. Nii Cedral Classicut, kui ka Cedral Clicki toodetakse kas sileda, või siis puitu imiteeriva pinnaga. Toote värvivalikus on kokku 30 erinevat tooni.

Kiudtsement on ka kergesti töödeldav materjal. Cedral voodrilaudade unikaalsus peitub materjali kiudude mitmekihilises struktuuris, mis tsementi ja teisi aineid kinni peab, tagades nii materjali tugevuse. Oluline on veel märkida, et materjal ei paindu ega pragune.