Keri Üles

Viilkatus

Viilkatuse ehitus teostatakse koos aurutõkke, soojustuse, kattekihi ja vihmaveesüsteemi paigaldamisega. K-Kate on valmis ehitama ning paigaldama vajalikud aluskonstruktsioonid. Soovi korral vahetab K-Kate ka ainult vana olemas oleva katte uue vastu ja utiliseerib vana. Lisaks ehitame vajadusel läbiviigud ja paigaldame päikesepaneelid, piksekaitse, katuse turvaelemendid ja lumetõkke.

Viilkatus, mis see on?

Viilkatus on katusetüüp, millel on vähemalt kaks kaldus külge, mis kohtuvad katuseharjal ja vertikaalsed otsaseinad. Enamasti kasutatakse viilkatuseid eramute ja väiksemate hoonete katuste ehitamiseks. Suurtele hoonetele ehitatavad viilkatused muutuvad ehituslikult keerukamaks, raskemaks ja kulukamaks kui lamekatused. Seepärast on mõistlik ehitada suurematele hoonetele lamekatused.

Viilkatuse eelised

Vee äravool:

Viilkatuse kaldus konstruktsioon on usaldusväärne vee äravoolusüsteem. Nurga all olev samm tähendab, et vesi ja lumi võivad hõlpsasti katuselt libiseda. See vähendab lekkeohtu, mis omakorda tagab, et katuse kahjustused vähenevad ja vastupidavus ajas on suurem.

Lihtne ehitada:

Viilkatused on lihtsad ja hõlpsasti ehitatavad. Nende konstruktsioon on teiste katusekonstruktsioonidega võrreldes palju arusaadavam.

Lisaruum:

Viilkatuse kaldus või kolmnurkne kujundus annab majaomanikule rohkem ruumi. Majaomanikud saavad kasu nii täiendavast pööninguruumist kui ka hoone paremast ventilatsioonist.

Taskukohane:

Viilkatus on taskukohane katusevalik neile, kellel on piiratud eelarve. Kuna viilkatust on palju lihtsam ehitada kui teisi keerukamaid katuselahendusi, on viilkatuste ehitamise ja paigaldamise üldkulud madalamad.

Materjalid:

Viilkatuse ehitamisel on võimalus kasutada mitmesuguseid materjale. Võimalik on valida katusekivide, erineva profiiliga katuseplekkide, eterniidi, nii puit- kui bituumensindlite, puit-, laastu-, rookatuste vahel ja samas on võimalik ehitada viilkatustele lamekatuste paigaldamise tehnoloogiale põhinevaid seisvat vett pidavaid katuseid.