Keri üles

Profiilplekk fassaadikatted

Iga välissein vajab välimist katet ehk fassaadi. Välisseina katmiseks on mitmesuguseid lahendusi. Klassikalised välisfassaadid lahendused on krohvfassaadid, klinkertellised,  plastmaterjalidega kaetud fassaadid või keskkonnasõbralikust puidust fassaadikatted.

Puitfassaadikatted on tugevalt mõjutatud keskkonnateguritest tulenevast kulumisest ja need kaotavad kiiresti oma ilu. Plastikust fassaadid on üsna vastupidavad ja pakuvad laia värvivalikut ja on samal ajal ka hõlpsasti töödeldavad. Kuid need ei ole visuaalselt meeldivad. Populaarsed krohvifassaadid pakuvad parimat hinna ja kvaliteedi suhet ning viimistlust teostatakse väga lühikese aja jooksul. Siiski kui krohvikonstruktsioon hakkab murenema või pragunema, tuleb fassaadi töödelda, et vältida seinte püsivaid kahjustusi. Klinker tellistest fassaadid on pikaajalised. Seina katmine klinker tellistega on aga aeganõudev ja kulukas, töötlemise paindlikkus on madal, isolatsiooni paigaldamine hiljem on kallis ja kattekiht on üsna paks.

Ükski neist fassaadikatte variantidest ei paku metallfassaadikattele omaseid säravaid ja kauakestvaid omadusi. Metallpinnad annavad fassaadile ainulaadse väljanägemise.

Kaasaegsed profiilplekk fassaadikatted võimaldavad paindlikku töötlemist ja spetsiaalsete kinnitusdetailide abil kinnitatakse need vastavalt aluskonstruktsioonile ja hoone geomeetrilistele omadustele. Profiili mõõtmeid saab välja lõigata vastavalt fassaadide ehitamise nõuetele. Sõltuvalt fassaadi aluspinna stabiilsusest võib materjali paksus ja kaal varieeruda. Tugevamad konstruktsioonid võimaldavad fassaadi kujundamisel kasutada suuremaid ja paksemaid profiili mõõtmeid.

Tänu suurepärasele omadustele ja vastupidavusele sobivad need väga hästi  välistingimustes kasutamiseks. Erinevate metallide töötlemisel ja kombineerimisel on võimalik luua erakordse välimusega fassaadikatteid.