Keri Üles

Katusepollarid

Katusepollarid on olulised kompondid turvalisuse tagamiseks katusel. Katusepollarid on tihti tehtud metallist või tugevdatud plastikust ja võivad olla erineva kuju ning suurusega. Lisaks liigitatakse katusepollarid olemuselt kergpollariteks ja massiivpollariteks.

Kergpollareid valmistatakse roostevaba terasest, nad on kaalult kerged, mõõdult saledad ja neid kasutatakse ainult inimeste turvamiseks. Kergpollarite ühe süsteemiga saab turvata kuni kolme inimest.

Kergpollarid kinnitatakse betoonist-, puidust- alusele, katuse konstruktsiooni ning soojustuse sisse või otse katusepinnale. Betooni, puidu ja metalli puhul süvistatakse pollar materjali sisse ja kinnitatakse vastavalt materjalile kruvidega. Otse katusepinnale paigaldatavad pollarid kinnitatakse reeglina  katusepinna külge kas keevitatavate rullmaterjali ribadega või paigaldatakse pollaritele spetsiaalsed raskused.

Massiivpollareid valmistatakse terasest, mis on kaetud korrosioonikaitsekihiga ehk tooted on kuumtsingitud ja seestpoolt isoleeritud kondensaadi vastu. Üldiselt sobivad need kõigile katusetüüpidele. Katusepollarite külge saab lihtsalt ja turvaliselt kinnitada turvaköisi, ripptellinguid ja muid vahendeid, mida hoonete hoolduse, remondi ja päästetööde juures võib vaja minna. Äärikuga katusepollar kinnitatakse külge poltide ja kiilankrutega. Äärikuta katusepollar kinnitatakse konstruktsiooni külge valades. Katusepleki pollarid kinnitatakse aluskonstruktsioonist läbi mineva poldi ja vastuäärikuga.